Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABPC7302A1ZS
Call 08047526187 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Kg
Product Brochure
| Thickness | 1.2mm and 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Pipe Shape | Round |
| Brand | Jindal |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Outer Diameter | 25.4 mm |
| Wall Thickness | 1.2 mm |
| Series | Industrial |
| Size | 3/4 inch |
| Shape | Round |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Finished Polished, Polished |
| Manufacturing Method | ERW |
| Type | Welded |
| Length | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
Additional Information:
View Complete details
| Thickness | 1.2 mm |
| Grade | 304 |
| Pipe Shape | Round |
| Brand | Royal Business |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Outer Diameter | 76.2 mm |
| Wall Thickness | 1.5 mm |
| Series | Industrial |
| Size | 3 inch |
| Shape | Round |
| Finish | Mill Finish |
| Manufacturing Method | ERW |
| Length | 6 m |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | Jindal |
| Grade | 304 |
| Pipe Shape | Round |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Outer Diameter | 25.4 mm |
| Wall Thickness | 1.2 mm |
| Series | Industrial |
| Size | 3 inch |
| Material Grade | SS304 |
| Manufacturing Method | ERW |
| Length | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | Jindal |
| Grade | 304 |
| Pipe Shape | Round |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Outer Diameter | 38.1 mm |
| Wall Thickness | 1.2 mm |
| Series | Industrial |
| Size | 3 inch |
| Material Grade | SS304 |
| Finish | 2B |
| Manufacturing Method | ERW |
| Length | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details