Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABPC7302A1ZS
Call 08047526187 93% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Thickness | 2 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Finish | 2B |
| Form | Sheet |
| Color | Silver |
| Shape | Square |
View Complete details
Product Brochure
| Product Type | HR Sheet |
| Surface Finish | Hot Rolled |
| Thickness | 3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Grade | 304 |
| Width | 1250 mm |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Type | Sheet |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8 x 4 Feet |
| Brand | Royal Business |
| Usage / Application | Building & Construction |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Grade | 304 |
| Width | 1250 mm |
| Thickness | 1-2 mm |
| Surface Treatment | Coated |
| Length | 2500 mm |
| Surface Finish | No.4 |
| Brand | Royal Business |
| Steel Grade | SS 304 |
| Size | 1250mm X 2500mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details