Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABPC7302A1ZS
Call 08047526187 93% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Tube Size | 40×20 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Tube Thickness | 4 mm |
| Grade | 304 |
| Size | 4 inch |
| Material Grade | SS304 |
| Type | Welded |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Manufacturing Method | Welded |
| Tube Length | 6 m |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | RB |
| Technique | Hot Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
We are leading manufacturer for SS rectangulr Tube
Features:
· Optimum thickness
· Good mechanical strength
· Rust proof
View Complete details