Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABPC7302A1ZS
Call 08047526187 91% Response Rate
Send Enquiry
| Grade | 202 |
| Size | 2 inch |
| Material Grade | SS202 |
| Thickness | Gauges - 18 / 16 |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Finish | Mirror Finish |
| Pipe Type | Welded (ERW) |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Brand | Royal Business |
| Technique | ERW |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Square Pipes |
View Complete details
| Grade | 304 |
| Size | 3 inch |
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | Gauge - 18 / 16 |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Finish | Mirror Finish |
| Pipe Type | Welded (ERW) |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Brand | Royal Business |
| Technique | ERW |
| Color | Black |
| Shape | Square Pipe |
View Complete details
| Grade | 304 |
| Size | 1 1/2 inch |
| Shape | Square |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Length | 6 m |
| Size | 1 inch |
| Thickness | 18-14 gauge |
| Finish | Matte |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Pipe Type | Industrial Pipe |
| Material Grade | SS304 |
| Diameter | 2 inch (50NB) |
| Grade | 304 |
| Brand | JINDAL |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Manufacturing Type | Welded (ERW) |
| Type | Welded |
View Complete details
| Material Grade | Stainless Steel 304 |
| Outer Size | 40 x 40 mm |
| Wall Thickness | 1.5 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Length | 6 m |
| Hollow Sections | Square |
| Manufacturing Type | ERW |
| Application | Railings, Fabrication, Industrial |
| Product Type | Square Pipe |
| End Type | Plain End |
| Country Of Origin | Made In India |
| Color | Silver |
We are leading manufacturer for Square Pipe
Features:
· Optimum thickness
· Good mechanical strength
· Rust proof
View Complete details