Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABPC7302A1ZS
Call 08047526187 93% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Thickness | 1 mm |
| Product Form | Sheet |
| Steel Grade | SS304 |
| Grade | 304 |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Surface Finish | Matte |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Brand | Jindal Stainless |
| Shape | Rectangular |
| Brand Series | JSL AUS |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Application | Fabrication, Construction |
| Color | Silver |
| Origin | Indian |
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Sheet |
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.8–2 mm |
| Finish | Mirror |
| Shape | Square |
| Application | Fabrication, Industrial, Construction |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details